Okolie

Okolie DREVENICE u Vinklíka Vám cez letnú sezónu poskytuje turistické trasy prekrásnou Žiarskou dolinou na vrcholky Západných Tatier ( Baranec –  2148m, Plačlivô – 2126m, Baníkov – 2177m, Príslop – 2178m, Tri kopy…).

V zimnej sezóne Vás radi privítajú v lyžiarskom stredisku pre nenáročných lyžiarov lyžiarsky areál Žiar – Dolinky (1,5km), Lyžiarske stredisko Opalisko – Závažná Poruba (15 km ).
Určite netreba predstavovať lyžiarské stredisko Jasná Nízke Tatry (30km), Skipark Ružomberok (40 km),lyžiarské stredisko Čertovica (30 km).

V zimnom období si prídu na svoje vyznavači skialpinizmu.

Upozornenie : V zimnej sezóne netreba brať na ľahkú váhu upozornenia horskej služby, ktorá podáva informácie o lavínovom nebezpečenstve a snehovej situácií.

V letnej sezóne vám ponúka svoje služby aquapark Tatralandia (15 km) a Thermal park Bešeňová (30 km).

Široké možnosti rybolovu sú na Liptovskej Mare, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 50 miest.

Jedna z najvýznamnejších archeologických lokalít Liptova je národná kultúrna pamiatka Havránok.
Komplex rekonštruovaných objektov púchovskej kultúry z mladšej doby železnej – laténskej (obydlia, pec na vypaľovanie keramiky, obetisko s obetnou jamou, komplex valov s vstupnou bránou a i.).

Najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku je už tradične Demänovská jaskyňa slobody. Jaskyňa sa nachádza vo vstupnej časti Demänovskej doliny a zahŕňa najdlhšie známe časti podzemnej sústavy Demänovských jaskýň.