AKTUÁLNE AKCIE

Letná dovolenka

ponúkame Vám príjemné prežitie letnej do-
volenky v našej drevenici...

Informácie

Všeobecné podmienky - pokyny pre hostí

Kalendár obsadenosti

Drevenica u Vinklíka


Počasie


In-počasie

OKOLIE

Okolie DREVENICE u Vinklíka Vám cez letnú sezónu poskytuje turistické trasy prekrásnou Žiarskou dolinou na vrcholky Západných Tatier ( Baranec - 2148m, Plačlivô - 2126m, Baníkov - 2177m, Príslop - 2178m, Tri kopy...).


V zimnej sezóne Vás radi privítajú v lyžiarskom stredisku pre nenáročných lyžiarov lyžiarsky areál Žiar - Dolinky (1,5km), Lyžiarske stredisko Opalisko - Závažná Poruba (15 km ).
Určite netreba predstavovať lyžiarské stredisko Jasná Nízke Tatry (30 km), Skipark Ružomberok (40 km),lyžiarské stredisko Čertovica (30 km).V zimnom období si prídu na svoje vyznavači skialpinizmu.

Upozornenie : V zimnej sezóne netreba brať na ľahkú váhu upozornenia horskej služby, ktorá podáva informácie o lavínovom nebezpečenstve a snehovej situácií.
V letnej sezóne vám ponúka svoje služby aquapark Tatralandia (15 km) a Thermal park Bešeňová (30 km).
Široké možnosti rybolovu sú na Liptovskej Mare, taktiež tu môžete absolvovať vyhliadkovú plavbu loďou s kapacitou 50 miest.Jedna z najvýznamnejších archeologických lokalít Liptova je národná kultúrna pamiatka Havránok.
Komplex rekonštruovaných objektov púchovskej kultúry z mladšej doby železnej - laténskej (obydlia, pec na vypaľovanie keramiky, obetisko s obetnou jamou, komplex valov s vstupnou bránou a i.).
Najnavštevovanejšou jaskyňou na Slovensku je už tradične Demänovská jaskyňa slobody. Jaskyňa sa nachádza vo vstupnej časti Demänovskej doliny a zahŕňa najdlhšie známe časti podzemnej sústavy Demänovských jaskýň.


DREVENICA u Vinklíka © 2011 | 032 05, Źiar, E-mail: vinklareki@mail.t-com.sk